Mustafa TOPÇUOĞLU |

Mehmet Ali ve Mücevher Topçuoğlu’nun evlatları olan Mustafa Topçuoğlu 29 Ekim 1961 yılında Gaziantep’in Kilis İlçesinde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini Kilis’te tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini Gaziantep’te yaptı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitiren Mustafa Topçuoğlu aile şirketleri bünyesinde çeşitli bölümlerde görev yaparak iş hayatına başladı. Mustafa Topçuoğlu için asıl iş yaşantısı 1983 yılında amcası merhum Naci Topçuoğlu’nun yanında işe başladığı Gülsan Sentetik Dokuma A.Ş. oldu. İş dünyasıyla ilgili birçok tecrübe ve bilgi birikimine burada kavuşan Mustafa Topçoğlu pazarlama, satış ve üretim bölümlerinde uzmanlaştı.

Zaman içerisinde yönetim kurulu üyeliğine, amcası Naci Topçuoğlu’nun vefatının ardından Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi. İş yaşamına paralel olarak GAGİAD 3. Dönem Yönetim Kurulu başkanlığı, GSO Meclis başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi üyeliği görevlerini de yürütmüş olan Mustafa Topçuoğlu halen Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Mustafa Topçuoğlu evli ve dört çocuk babasıdır.