LOGOMUZ

GAGEV’in logosu ne anlama gelir?

Logomuzda; Gaziantep’in en çok tarımsal üretiminin başında gelen Fıstık ve Zeytin’in  rengi olan yeşil tonları bulunmaktadır. Yeşil tonlarının harika uyumuyla betimlenen logomuzdaki anlam bütünlüğünü ayrıntılı olarak açıklayalım.


UNESCO tarafından 33 ülkeden 47 şehrin içinde yer aldığı “Dünya Yaratıcı Şehirler Ağı”na gastronomi kategorisinde dahil edilen Gaziantep’in başarısını ifade eden “G” figürü yer almaktadır.


Yeşil renkleri, pek çok kavramla ilişkili olarak gelir. Bunların içinde en güçlüsü ve evrensel olanı doğadır. Buna bağlı olarak ayrıca yaşamı, gençliği, yenilenmeyi, ümitleri ve dinçliği de simgeler.


Zeytin renginin kullanıldığı Yeşil tonları, mükemmelliği sembolize etmektedir. Zeytin aynı zamanda, zenginliği ve barışı da sembolize eder.


Zeytinin yetiştirilmesi ve bakımı oldukça zordur. Ama zeytin, insanoğlunun bu emeğinin karşılığını cömertliğiyle öder. Antik Çağ’daki olimpiyat oyunlarında zafer kazanan atletlerin başına zeytinden taçlar takıldığını biliyoruz. Herkül ‘ün silahı da zeytin dalındandır. Kur’an ve İncil’de zeytin sözcüğü birçok kez geçmektedir. Kur-an’ı Kerim’de zeytinin incirle birlikte Allah’ın insanlara bir hediyesi olarak Sina Dağı’na cennetten indirildiği yazmaktadır. Yine Kur-an’ı Kerim’de birçok defa zeytin üzerine yemin edildiği görülmektedir ve zeytin mübarek bir meyvedir.


Bu anlamlarla betimlenen logomuzdaki ifadeler: Vakfımızın amaçlarında yer alan; Gaziantep’in tarımsal bolluğunu arttırmakkültürel zenginliğini yaşatmak, tanıtımlarla kenti kıtalara duyurarak turizme katkı sağlamak, aydınlık yarınlar için eğitimleriyle kenti zenginleştirmek, doğaya dostluğuyla Türkiye’nin en büyük parklarının yer aldığı Gaziantep’i nesiller boyu yeşil kılmakÜlkenin sanayisine sağladığı katma değeri ile her geçen gün daha ileriye taşımak ilkeleri anlatılmak istenmiştir.

Kurumsal Logo Çalışmasını İndirmek İçin Tıklayınız..