11.11.2020 YEŞİLANTEP FİDAN DİKİMİ

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) tarafından daha yeşil bir Gaziantep için 27 Milyon Fidan Kampanyası YeşilAntep projesi kapsamında fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

‘Yeşil şehirler huzurlu nesiller’ sloganıyla başlatılan kampanyanın etkinlik programında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, fidanlara sahip çıkılarak aslında geleceğe sahip çıkıldığını aktardı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın son on beş yılda Gaziantep’te diktiği fidan sayısının 40 milyonun üzerinde olduğunu dile getiren Vali Gül, Gaziantep her sene bir önceki seneden daha da yeşil oluyor. Ama bu yeterli değil. Her geçen gün nüfusumuz artıyor. Biz de bu kapsamda yerelde Gaziantep’i Geliştirme Vakfı olarak, Büyükşehir Belediyemiz, odalarımız ve sizlerle 27 milyon fidan dikmek istiyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığımızın 40 milyonun üzerinde diktiği ve dikeceği fidan var. Onlar arttırarak devam edecekler. Yerelde de bizlerin, sizlerin okullarda, hastanelerde, caddelerde, evlerimizin önüne dikeceğimiz fidanlarla Gaziantep daha da yeşil olacak” dedi.

GAGEV üzerinden elektronik bir bağış sisteminin oluşturulduğunu da belirten Gül, bağış yapmak isteyenlerin www.yesilantep.org adresinden yer seçerek bağış yapabileceklerini ve bir farkındalık olarak arkadaşlarına ağaç hediye edebileceklerini vurguladı.